Riževa solata

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

29. dec 2005 15:01

Proxima - tale solata je pa huda. Bom enkrat probala, samo občinstvo je treba met tapravo. Ni hujšega če ti kdo brska z vilicami po krožniku in prebira ven kaj kar mu ni všeč. Meni se tale recept zdi malce no, kreolski. Postavila bi ga nekam v New Orleans ali na karibske otoke. Kako pa zgledajo sveži arašidi? oz. ali se jih dobi pri grickalicah ali kje drugje v policah. Srečno! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. dec 2005 16:21

Sveze araside sem v Sparu videvala v blizini orehov, suhega sadja in podobno, pakirani so bili po 100g. Zadevca je res eksoticna, o geografskem poreklu pa nimam pojma. Moja friendica jo je naredila za nek catering in tam je sla zelo v promet. Se pa strinjam, da je kar frustrirajoce, ce ti obcinstvo, vajeno "kruha, krompirja in zrezkov", brska po kroznikih, kot bi prebirali scurke..:))) mi jo imamo pa zelo radi. Sama jo bom naredila za praznike, zaradi cesar sem se tudi zdajle spomnila nanjo. Zraven bo hladna mesna rulada. lp proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. dec 2005 16:48

Meni je tudi hudo zanimiva ta solata, sploh ker je zraven kokos, ki ga z možem obožujeva. Ko smo že pri prebiranju po krožnikih - ko sem eni družbi postregla piščančjo juho s kokosom in galangalom (Tajska), so eni sicer vzdihovali od užitka, drugi pa rekli: Zelo zanimiv okus. Kar je pomenilo, da se mi niso hoteli zameriti... Danes je to že anekdota, in kdorkoli reče, da ima jed zelo zanimiv okus, se nasmejimo do solz...Mamamia mamamia

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

29. dec 2005 18:45

jaz ti priporočam ti dve varianti, hitro pripravljeni in okusni: 1.) 1 vrečko uncle bens riža skuhaš v vodi, ki si ji dodala žličko curryja v prahu. kuhaj 2 minuti manj kot po navodilih (18 min). odcejenemu rižu dodaj pest sončničnega semena, pest koruze, pest mlade čebule, sesekljane, pest kalčkov, 2 žlici sezamovega semena, ki si ga predhodno malo prepražila na maslu, soliš, popraš in je nared. lahko se je tudi hladno. 2.) 1 vrečka uncle bens riža (kuhaš ravno tako 18 min), drobno nasekljan korenček (sveži), pest koruze, pest rdečega fižola, sesekljana mlada čebula, 1 rdeča paprika, 1 zelena paprika (sveža, narežana na lističe), košček piščančjih prsi in 1 bačka. to dvoje prepražiš na olivnem olju in dodaš čisto na koncu. soliš, popraš, kisaš (jaz dam balzamični kis), če imate radi pikantno pa nasekljaj 1 feferonček in ga dodaj na koncu. zdaj sem se spomnila še "morsko varianto", ki je tudi zelo okusna: 1 vrečko uncle bens riža, ki ga kuhaš 18 min, po 8 min dodaš k meso školjk (kušiš zamrznjene) in 2 koščka limone z lupino vred in skupaj skuhaš do konca. 1 bučko (svežo) narežeš na koščke, pomešaš vse skupaj in soliš, popraš in poliješ z sokom 1 limone. po želji lahko dodaš nekaj rezin limone. pa dober tek! pppp

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

29. dec 2005 18:47

zdaj vidim, da sem se zatipkala: mišljena je BUČKA, ne bačka. pppp

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

29. dec 2005 19:25

Najlepša hvala za ideje...O preživelih poročam po silvesterskem praznovanju... lp juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti